Osuszacze 

 

Klimatyzacja 

 

Osuszacze do tarcicy 

 

Dla wojskowa 

 

DD300

Dane Produktu

  Numer części
  10501SS-GB
  DD300
Wysokość (mm) 370
Szerokość (mm) 360
Głębokość (mm) 430
Waga (kg) 20
Napięcie 230
Faza 1
Częstotliwość (Hz) 50
Moc (kW) 1.5
Prąd (A) 6
Przepływ powietrza technolog. - suche powietrze (m3 / h) 290
Przepływ powietrze regen. - mokre powietrze (m3 / h) 75
Rozmiar kanału powietrza technolog. (mm) 130
Rozmiar kanału powietrza regen. - mokre powietrze (mm) 70
Obroty koła rotora (RPH) 20
Typowa wydajność (L / D) 29
Min temperatura pracy (°C) -20
Max temperatura pracy (° C) 40
  Numer części
  10501SS-GB
  DD300
On / off Y
Amperomierz Y
Sterowanie elektroniczne Y
Ręczny / Automatyczny wybór trybu Y
Zdalny czujnik wilgotności Y
Licznik godzin pracy Y
Dopasowana zabudowana wtyczka Y
Prędkości wentylatora 1
Wysoko wydajna grzałka elektryczna Y
Fitr powietrza techn./regen Y
Gumowe nóżki anty - wibracyjne Y
Pojedynczy wlot powietrza Y
Wolnostojący Y
Higrostat O
Uchwyty do przenoszenia Y
Konstrukcja ze stali nierdzewnej Y
Złaczki do kanału wlotowego O
Wyłącznik bezpieczeństwa wys.temp. Y
Numer części Opis
3110453 70mm Średnica kanałów elastycznych
3110455 130mm Średnica kanałów elastycznych
1050014 Złączka do podłączenia kanału powietrza
3035157 Zdalny higrostat
  Numer części
  10501SS-GB
DD300
Broszura (ang)
Instrukcja (ang)
Schemat połączeń
Schemat okablowania
Lista części zamiennych (ang)

Dlaczego potrzebujemy osuszacza?

Osuszacze EIPL skuteczne rozwiązują problemy związane z wilgotnością pomieszczeń. Nadmiar wilgoci w pomieszczeniach powoduje korozję, pleśń oraz kondensację pary wodnej. Instalując osuszacze EIPL można kontrolować i utrzymywać poziom odpowiedniej wilgotności w celu zapewnienia ochrony przed jej negatywnymi skutkami w powierzchniach handlowych i budynkach.

Metody osuszania

Osuszanie jest możliwe przy użyciu dwóch możliwych metod, kondensację z osuszaczy chłodniczych i adsorpcji za pomocą osuszaczy adsorpcyjnych. Osuszacze adsorpcyjne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie występują niskie temperatury, lub gdy wymagana jest niska temperatura punktu rosy, głębokie suszenie lub niski poziom wilgotności. Ponieważ osuszacze adsorpcyjne nie produkują wody będą efektywnie pracować w temperaturach ujemnych. Ich działanie jest proste, ale niezwykle skuteczne i niezawodne. Powietrza (powietrze procesowe) jest wciągany do osuszacza powietrza, gdzie przechodzi przez koło wypełnione impregnowanym żelem krzemionkowym. Gdy powietrze przechodzi przez Silica Gel ( zawarty w tym kole), wilgoć obecna w powietrzu, jest absorbowana i opuszcza osuszacz jako gorące, suche powietrze. Ruch koła krzemionkowo żelowego jest ciągły i obraca się powoli, zwykle do trzech obrotów na godzinę. Ponieważ tarcza obraca się, niewielka część koła przechodzi przez segment regeneracji. W tej fazie drugi strumień powietrza (powietrze regeneracyjne) ogrzewa się do wysokiej temperatury, jeszcze przed przejściem przez koło. Cała wilgoć obecna w kole jest zaabsorbowana przez ten strumień powietrza, a gorące mokre powietrze jest usunięte poza obszar urządzenia.

Dlaczego EIPL?

EIPL jest wiodącym w Europie producentem osuszaczy i jest to nazwa, na której można polegać. Niezależnie od ekstremalnie trudnych warunków pracy, osuszacze EIPL skutecznie spełniają swoje zadanie nawet w niskich temperaturach.

Wytrzymała konstrukcja i wieloletnie doświadczenie

EIP to ponad trzydzieści siedem lat doświadczeń, i udokumentowanej historii co oznacza, że ​​można polegać na naszych produktach. Każdy osuszacz jest zaprojektowany i wyprodukowany z myślą o wydajności i wytrzymałości. Popularność osuszaczy EIP Ltd w branży wynajmu nie jest przesadzona, bo ich zalety takie jak ergonomiczność i wyjątkowa trwałość,jest powszechnie doceniana.

DD300

DD300 posiada zwartą, wytrzymałą, lekką konstrukcję umożliwiającą łatwy transport przez jedną osobę i jest łatwy do ustawienia w obszarach o ograniczonej przestrzeni. Urządzenie zawiera podgrzewacz PTC zapewniając maksymalną moc suszenia i jest ciągle utrzymywana podczas pracy urządzenia. Oprócz licznika godzin pracy, który pokazuje jednostkowy czas,zamontowany jest również amperomierz co pozwala na monitorowanie efektywności i skuteczności suszenia. Ręczne/ Automatyczne sterowanie jest standardową funkcją w zakresie DD w rodzinie adsorpcyjnych osuszaczy.Możliwość korzystania ze zdalnego higrostatu daje możliwość szybkiego i łatwego podłączenia do pracy automatycznej oraz możliwości sterowania. Typoszereg osuszaczy adsorbcyjnych EIP DD jest produkowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia wysoką trwałość urządzenia. Osuszacz jest wyposażony w złącza doczołowe które umożliwiają szybką i łatwą instalację kanałów. Wszystkie modele posiadają wysoką sprawność opatentowany PPS Rotor. Ten produkt zawiera 82% aktywnego żelu krzemionkowego co zapewnia optymalną wydajność w stosunku do poboru mocy w szerokim zakresie działania. Wszystkie wirniki adsorpcyjne dostarczone przez EIPL są zmywalne charakteryzują sie wysoką wydajnością i wieloletnią sprawnością.